EVDE GÜNLÜK CİLT BAKIM SIRALAMASI

     Hepimiz güzelleşmek uğruna pek çok cilt bakımı ürünü satın alıyoruz veya doğal ürünleri evde cildimize uyguluyoruz. Cilt temizliği, maske,cilt bakım ürünleri, nemlendirici derken acaba doğru sıralama ile kullanıyor muyuz?  İşte, evde    cilt bakımı yaparken uygulamanız gereken sıralama;

    

     Önce temizleme ile başlamalı! Temiz olmayan ciltte, kozmetikler rahat emilmez! Bu sebeple hem sabah, hem akşam önce temizlemekle işe başlamalısınız. Yoksa cildiniz üründen hem faydalanamayacak hem de günün kirini tozunu silmeden ürün kullandığınız için zamanla gözenekleriniz siyah noktalarla dolacaktır.

   

      Eveeet,cildinizi temizlediniz ve duruladınız.Yani şu an cildiniz ona uygulayacağınız ürünlere hazır.Peki ama ne kullanacaksınız? 

Cilt bakım serumları mı? Yoksa tedavi ettiğini iddia eden ürünleri mi ? Onarıcı ürünler mi ?  Gece kremleri çıktı karşımıza bir de sanki sadece geceleri sürülünce etki edeceklermiş gibi. Doğal yağlar ? Tabi nemlendirmeyi de unutmamak gerek.

 

      Bu kadar ürün karmaşası arasında hem kafanızı hem de cildinizi bunlara boğmak gerçekten kendinize yapabileceğiniz en acımasızca şey.Keşke bütün bunlar tek bir şişeye sığsa da bu kadar zorlanmasak ve daha güzel,daha canlı,daha sağlıklı bir cildimiz olsa.

   

      Peki gerçekten var mı böyle bir ürün? Elbette var,   Ozoxlive Profesyonel Cilt Bakım Jeli !

   

      Ozoxlive Profesyonel Cilt Bakım Jeli;  Özel içeriği sayesinde cildinizin vitamin,mineral,eser element ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur,erken yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar,sarkmalar,cilt lekeleri,çatlaklar,aşırılık kuruluk,pürüzlü görünüm,ışıltı kaybı gibi belirtileri önleyici ve giderici olarak cildinizi besler,korur, derinlemesine nemlendirir ve güçlendirir.Bu sayede cildiniz daha parlak ve canlı bir görünüm kazanır.


      Sabah Günlük Cilt Bakımı Sıralaması : 

  Ozoxlive Profesyonel Cilt Bakım Jeli Sabah yapılan cilt bakımında hem onarıcı ürün hem de nemlendirici basamaklarını tek ürünle karşılar.

1-Temizleyici : Sabahları cildiniz için yumuşak bir temizleyici ile güne başlayın. Çoğu zaman aslında sadece su ile yıkamak bile yeterli olacaktır.Gece yatmadan iyice temizledik çünkü!  

(Cildiniz yeteri kadar temizlenmiyor ve makyaj artığı veya kir kalıyor ise temizledikten sonra tonik kullanabilirsiniz)

2-Onarıcı ürün : Bu aşamada ciltteki problemli alanlara odaklanıyoruz.(kırışıklık,akne,sarkma,ciltlekesi…)

3- Nemlendirici : Günlük cilt bakımının olmazsa olmazı cildi nemlendirmektir.

4-Güneş Koruyucu : Güneşten gelen ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için güneş koruyucunuzu ihmal etmeyiniz. 

Güneş koruyucunun cilt bakımı bittikten ve  ürünlerin emilmesi  beklendikten sonra sürülmesi daha iyi  olacaktır.


     Gece Günlük Cilt Bakımı Sıralaması :

  Yastığa başınızı koymadan hemen önce değil, uyumadan yarım saat önce uygulamanız gerekir.
  Ozoxlive Profesyonel Cilt Bakım Jeli gece yapılan cilt bakımında hem onarıcı ürün hem cilt serumu hem gece kremi hem de doğal yağlar basamaklarını tek ürünle karşılar.

1-Temizleyici : Cildinizi derinlemesine temizleyecek, cilt tipinize uygun iyi bir temizleyici ile gece  bakımına başlamanız gerekecektir. (Cildiniz yeteri kadar temizlenmiyor ve makyaj artığı  veya kir kalıyor ise temizledikten sonra tonik kullanabilirsiniz)

2-Onarıcı ürün : Bu aşamada sıralama yine aynı. Ciltteki problemli alanlara odaklanıyoruz (kırışıklık,akne,sarkma,ciltlekesi…)

3-Cilt Serumu : Yüz için kullanılan serumların amacı;günlük kullandığınız  nemlendiricinizin nemlendiremediği yerleri  katmanlara inerek nemlendirmek ve cildinizi beslenmesini sağlamaktır. Serumlarda bulunan besin konsantresi  cildinizin yenilenmesine yardımcı olur.Yani siz gece yatmadan serumu uyguladığınızda bir nevi güzellik  uykusuna yatmış olacaksınız.

4- Gece kremi : Nemlendiricinizin görevini geceleri bu kremler alır. Bu kremler gündüz kullandığınız nemlendiricilerden daha farklıdır. Gece kremleri daha yavaş cilde nüfuz ederler

5- Doğal yağlar :  cildini ekstra nemlendirme ve besleme ihtiyacı hissedenler son aşama olarak tercih ettikleri doğal yağı uygulayabilirler.